Spalvos pokyčius gali sąlygoti ir dantų uždegimai, traumos, gausus fluoro turinčių medžiagų vartojimas, ankstesnių gydymų pasekmės. Dantų pastos, nuvalydamos apnašas nuo dantų, padaro juos truputį šviesesnius, bet nebalina jų. Šiuolaikinės odontologijos taikomos technologijos padeda greitai ir saugiai susigrąžinti gražią šypseną.
Dantų balinimas –
vis dažniau taikoma kosmetinės odontologijos procedūra. Dantų spalva pasikeičia dėl amžiaus, dažno dažančių produktų (kavos, juodos arbatos, raudono vyno, tabako) naudojimo, paveldimumo ar tam tikrų medikamentų (tetraciklino) vartojimo.
Kada ši procedūra nėra rekomenduojama?
Tačiau kaip ir visos kitos procedūros, dantų balinimas gali būti atliekamas ne kiekvienam pacientui. Dantų balinimas nerekomenduojamas esant stipriai nusidėvėjusiam emaliui, išreikštam dantenų uždegimui, periodontitui. Patariama procedūrą atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Prieš nusprendžiant balintis dantis, būtina pasitarti su savo odontologu bei turėti omeny, kad plombos, vainikėliai bei tiltai nenusibalina, todėl po balinimo juos gali reikėti keisti ar koreguoti. Taip pat kartais ne visas danties paviršius nusibalina vienodai, nes geltonesnes sritis balinamoji medžiaga veikia geriau, nei pilkas.
Prieš balinimo procedūrą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną, jei yra karieso pažeistų vietų, būtina jas sugydyti. Norint greičiau gauti balinimo rezultatą, reikėtų atsisakyti rūkymo, kavos, arbatos ir kitų produktų, turinčių dažomųjų medžiagų. Tai ženkliai pagerintų dantų balinimo estetinį rezultatą.
Procedūrą atliekantys specialistai
Dantų balinimą atlieka didelę patirtį sukaupę ir aukštą kvalifikaciją turintys specialistai.
Kaip atliekamas dantų balinimas?
Dantys gali būti balinami tiek odontologijos kabinete, tiek namuose. Dantų balinimo procedūra odontologijos kabinete atliekama vieno vizito metu. Dantys yra izoliuojami nuo drėgmės ir padengiami tam skirtu geliu. Balinimo medžiaga aktyvinama odontologijoje naudojama šviesa, kuri pasiekia giliuosius danties sluoksnius ir juos nubalina. Gelio aplikacijos kartojamos keletą kartų, kol gaunamas norimas rezultatas. Po profesionalaus dantų balinimo pacientas 48 valandas turėtų vengti tabako gaminių bei dantis dažančio maisto (raudono vyno, burokėlių, kavos, juodos arbatos ir pan). Apie parą dantys gali būti jautresni.
Atmintintinė, ką svarbu žinoti po dantų balinimo procedūros
Rekomendacijos, kaip tinkamai pasirūpinti savo dantimis po jų balinimo.
AtsisiųstiDantų balinimas su Philips ZOOM
Philips ZOOM WiteSpeed – tai saugi naujos kartos kabinetinio dantų balinimo sistema. Klinikininiais tyrimais patvirtinta, kad su ZOOM WhiteSpeed dantis galima išbalinti iki kelių atspalvių vieno vizito metu. LED lempa skleidžia mėlynos spalvos šviesos bangos spektrą ir aktyvuoja balinimo gelį, todėl dantys išbąla greičiau. ZOOM balinimo geliuose yra amorfinio kalcio fosfato (ACP), kuris užpildo emalio paviršiaus mikrodefektus, jis tampa lygesnis ir blizgesnis bei sumažina dantų jautrumą. WhiteSpeed – tai pirmoji Philips ZOOM lempa, kurios šviesos intensyvumą galima reguliuoti procedūros metu, nes yra trys intensyvumo lygiai. Vis dėl to, svarbiausia tai, kad balinimo gelio vandenilio peroksido koncentracija yra 6 % ir tai atitinka naujosios ES Kosmetikos direktyvos reikalavimus (2012 m.).
Balinant dantis namuose, norimas rezultatas gaunams per 1-2 sav. Gydytojas odontologas nuima dantų atspaudus. Pagaminamos specialiai pacientui pritaikytos, minkštos plastmasės, nesukuriančios diskomforto jausmo, gerai priglundančios kapos. Pacientas karbamido peroksido geliu, kuri yra balinimo medžiagų pagrindinis komponentas, padengia kapų vidinį paviršių. Kapos dedamos ant dantų gamintojo rekomenduojamam laikui. Kapų nešiojimo laikas ir trukmė priklauso nuo gelio koncentracijos, sudėties.
Tyrimai parodė, kad prižiūrint odontologui, dantų balinimas, naudojant vandenilio peroksido turinčią pastą, nekenkia nei dantims, nei dantenoms.
Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas
Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.