Rentgenologiniai tyrimai

BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE rentgeno nuotraukos atliekamos žymaus Vokietijos gamintojo Sironarentgenografu Orthophos SL 3D. Taiyra naujas universalus rentgenografas, išsiskiriantis aukšta vaizdo kokybe ir sumažinta spinduliuote.Sirona Orthophos SL 3D yra visapusiškas įrenginys – užtikrinantis puikius 2D panoraminius ir 3D tūrinius atvaizdus.Prietaiso jonizuojančios spinduliuotės dozė yra minimali ir sveikatai nepavojinga.

 

Rentgenologiniai tyrimai yra būtini norint įvertinti dantis ir aplinkinius audinius, dantų šaknų kanalų būklę, nustatyti žandikaulio kaulo kiekį ir būklę. Pacientų patogumui, tikslesnės diagnozės nustatymui ir kokybiškam gydymui, BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRAS atlieka dentalines, 2D panoramines nuotraukas (ortopantomograma) ir 3D kompiuterines tomografijas.

Dentalinė rentgeno nuotrauka atliekama tada, kai norima pamatyti vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų būklę. Dentalinės nuotraukos dėka galima tiksliai nustatyti karieso pažeistas vietas, o gydant dantų šaknų kanalus, pamatyti jų užpildymą, kaulo būklę aplink šaknis.

Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) reikalinga norint įvertinti viršutinio ir apatinio žandikaulio, bei šalia esančių struktūrų vaizdą. Ši nuotrauka atliekama:

  • norint įvertinti protinių dantų padėtį bei būklę;
  • planuojant protinių, retinuotų dantų šalinimo operaciją;
  • didelės apimties protezavimo plano sudarymui;
  • periodontologinės būklės įvertinimui;
  • planuojant implanto operaciją;
  • ortodontinio gydymo planavimui.

3D kompiuterinė tomografija itin svarbi ir tiksli diagnostinė priemonė taikoma odontologijoje.3D tomografija rodo labai tikslų, neiškraipytą, realų viršutinio ir apatinio žandikaulių vaizdą bei aplink esančias sritis – sinusus, apatinio žandikaulio sąnarius, kvėpavimo takus, taip pat įvairias patalogijas, kaulų lūžius, šaknų skilimus, danties padėties anomalijas ir svetimkūnius.3D tomografija rodotrimatį radiologinį vaizdą su galimybe skirtingais pjūviais įvertinti dominančią sritį bei pastebėti papildomus kanalus, kurių paprastose dentalinėse ir panoraminėse radiografijose nesimato arba matosi neryškiai. 3D tomografijos dėka galima tiksliai suplanuoti:

  • implanto operaciją;
  • kaulo priauginimo operaciją;
  • sinuso dugno pakėlimo operaciją.