Sterilizacinė

Medicinos praktikoje medicinos prietaisų valymas, dezinfekcija ir sterilizavimas yra labai svarbi ir neatsiejama diagnostinio – gydomojo sveikatos priežiūros proceso dalis, glaudžiai susijusi su teikiamų paslaugų kokybe, pacientų ir personalo sveikatos sauga. Siekiant užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų saugą, mažinti infekcijų riziką, būtinas veiksmingas medicinos prietaisų apdorojimas (valymas, dezinfekcija, pakavimas, sterilizavimas), naudojant optimalias valymo, dezinfekcijos, sterilizavimo technologijas, diegiant medicinos prietaisų valymo, dezinfekcijos ir sterilizavimo kokybės standartus.

Valymas ir dezinfekcija. Instrumentai, kurie buvo naudoti procedūros metu pacientams, būna suteršti krauju, kūno skysčiais, plombinėmis medžiagomis ir kt. Pakartotinai naudoti tokius instrumentus, galima tik tinkamai juos paruošus (nuplovus, dezinfekavus ir sterilizavus). Produktyvesnis ir efektyvesnis yra plovimas rankomis, kombinuojant su valymu ultragarso vonelėje. Ultragarso vonelėje taip pat gali būti kombinuojamas plovimas-valymas vienu metu su dezinfekcija. Ultragarso bangos efektyviai nuvalo įvairius taršalus: audinių likučius, plombavimo cementų ar kitų medžiagų likučius. BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE taip pat naudojama antgalių valymo sistema “Dac Universal/Sirona”. Tokiu būdų valomi antgaliai prailgina instrumentų naudojimo laiką, saugo nuo tepalo pertekliaus, o svarbiausia užtikrina pacientų saugumą.

 

Pakavimas. Išvalyti ir dezinfekuoti instrumentai prieš sterilizaciją yra supakuojami.BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE naudojama SIROSeal PROFESSIONAL/Sirona pakavimo sistema. Medicininių prietaisų ir instrumentų pakavimui yra naudojamos medžiagos pralaidžios orui, kad iš pakuočių būtų netrukdomai pašalinti oro likučiai ir į paketą lengvai patektų sterilizavimo medžiaga. Pakavimo medžiaga sudaro apsauginį barjerą, kad sterilizuoti instrumentai ir priemonės liktų sterilūs iki pat jų panaudojimo.

 

Sterilizacija. Kokybišką sterilizaciją garantuoja tik geri autoklavai. Todėl BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE medicinos prietaisų ir instrumentų sterilizacijai naudojami:

  • “Melag Vacuclav 23B+”. “Melag”gamintojas turi ilgametę patirtį higieną užtikrinančių produkų gamyboje. Didelė patirtis, dėmesio sutelkimas konkrečioje srityje, vokiška kokybė ir inovacijos – visa tai lėmė tai, kad “Melag” šiai dienai yra žinomas ir gerbiamas prekinis ženklas visame pasaulyje. Tai kompanija, turinti aukštas vertybes, dėl to savo įrenginius nuo pradžios iki galo gamina tik gamykloje Berlyne. “Melag” yra didžiausias pasaulyje gamintojas, kuris specializuojasi tik autoklavų ir termo-dezinfektorių gamyboje.
  • “Dac Professional/Sirona”. Šis prietaisas atitinka griežtus EN 13060 standarto reikalavimus. Autoklavas suteikia aukščiausią saugumo lygį ir yra neatsiejama pagrindinės įrangos klinikoje dalis.

Mums rūpi pacientų saugumas, todėl kiekvieno vizito metu naudojamos tik vienkartinės priemonės, bei tinkamai paruošti medicininiai prietaisai ir instrumentai.