Botulino toksino injekcijos

Botulino toksino injekcijos. Bruksizmas – tai nesąmoningas polinkis griežti dantimis, kuris gali pasireikšti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šio įpročio atsiradimui didžiausios įtakos turi psichologiniai veiksniai, tokie kaip stresas, nerimas, įtampa. Bruksizmas būna dieninis ir naktinis.

Dieninis bruksizmas pasireiškia stipriu dantų sukandimu, kuris atsiranda dėl streso. Žmonės, nerimaudami ar būdami itin didelėje streso būsenoje nepajaučia, kad stipriai sukanda, todėl tai dažniausiai lieka nepastebėta. Dieninis bruksizmas retai kada pasižymi dantų griežimu.

 

Naktinis bruksizmas pasireiškia nevalingu, ritmišku dantų griežimu miegant. Dantys trinasi vienas į kitą skirtingais kramtomaisiais paviršiais ir taip sukuria girgždžiantį garsą. Patys bruksistai pastebi tik tada, kai pajaučia ryškius dantų griežimo simptomus:

  • galvos ir veido raumenų skausmas;
  • įtempti pečių raumenys;
  • sutrikęs miegas;
  • nudilę dantys;
  • pablogėjas kramtymas.

 

Priežasčių, kodėl dyla dantys, gali būti ir daugiau, todėl diagnozę nustatyti gali tik gydytojas.Labai svarbu, kad šis sutrikimas būtų diagnozuotas laiku, nes, kuo anksčiau bus pradėtas gydymas, tuo mažiau bus padaroma žalos dantims ir kitoms burnos organų sistemoms.

 

Bruksizmo gydymui UAB “Baltijos odontologijos centras” siūlo bruksizmo kapas arba botulino toksino injekcijas.

Bruksizmo kapa – tai individualiai pagaminta plastmasinė apsauginė plokštelė nuo dantų griežimo. Ši kapa įprastai dedama nakčiai ant dantų, kad miegant dantys nesiliestų.Kapa apsaugodantis nuo tolesnio dilimo,nekontroliuojamo griežimo,atpalaiduoja raumenis, apsaugo sąnarį, padeda išvengti skausmų.

Botulino toksino injekcijos. Procedūros metu preparatas suleidžiamas į kramtomuosius raumenis specialiai parinktuose taškuose – tokiu būdu sumažėja jų jėga, persitvarko kramtymo judesiai, sumažėja dantų ir raumenų perkrovos. Taip sustabdomas dantų (ar protezų) dilimas, veido ir galvos raumenų persitempimas, dėl ko sumažėja galvos ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario skausmai, pagerėja gyvenimo ir miego kokybė. Dėl kramtymo judesių persitvarkymo formuojasi taisyklingi kramtomosios sistemos refleksai ir problema ilgainiui sumažėja arba visai išnyksta.Jei, pasibaigus preparato veikimui, vėl pasireiškia bruksizmas, procedūrą galima pakartoti.