Ortodontija

Šypsena – daugiau nei išvaizda. Sveika šypsena suteikia mums stiprybės ir pasitikėjimo savimi. Tačiau tokie požymiai kaip netaisyklingai išdygę dantys ar sąkandžio problemos, tai maža dalis priežasčių, dėl kurių kompleksuojame šypsotis. Pažangių technologijų dėka, jau nuo pat mažens galima pastebėti daugelį netikslumų ir juos ištaisyti pasirinkus ortodontinį gydymą.

Ortodontinis gydymas gali būti reikalingas, kai:
* nėra vieno ar kelių nuolatinių dantų užuomazgų,
* pieniniai dantys iškrito per anksti (ar teko juos pašalinti),
* pastebimas kvėpavimas burna,
* dažnai įsikandama į lūpą ar skruostą,
* netaisyklingai auga (susigrūdę, kreivi, atsikišę) dantys,
* atsikišęs į priekį ar pastumtas atgal apatinis žandikaulis,
* veido asimetrija dėl nukrypusio smakro,
* netaisyklinga kalba (sunku ištarti kai kuriuos garsus) ir kt.

Pastebėjus šiuos požymius kreipkitės į ortodontą konsultacijai.

 

Baltijos Odontologijos Centre ortodontinis gydymas taikomas šiais būdais:

 

Beligatūriniais breketais – ortodontinė viela fiksuojama brekete esančiais specialiais užraktais. Šie breketai yra estetiškesni, gydymas trunka šiek tiek trumpiau, o pas gyd. ortodontą reikia lankytis rečiau – kas 1,5-2 mėnesius.

 

Keramikiniais breketais – šie breketai yra mažiau pastebimi, todėl jie yra vis labiau populiarėjantys dėl estetinio patogumo. Tačiau jų kaina yra didesnė, o gydymas trunka keliais mėnesiais ilgiau.

 

Liežuviniais breketais – tai estetiškiausi breketai, pagaminti iš specialaus lydinio, todėl yra itin ploni, plokšti bei optimaliai priglunda prie dantų vidinio paviršiaus todėl iš išorės jų visai nematyti.

 

Taip pat sąkandžiui reguliuoti ir dantim tiesinti naudojamos ortodontinės plokštelės, funkciniai aparatai, retenciniai aparatai ir kiti.

 

Skaitmeninė ortodontija. Baltijos Odontologijos Centre taikoma skaitmeninė ortodontija – tai naujiena dantų tiesinimo srityje. Graži ir harmoninga šypsena sukuriama permatomų, estetiškų ir patogių kapų pagalba. Gydymas nematomomis kapomis tinkamas beveik visais atvejais: išsprendžiamos sąkandžio problemos, panaikinami tarpai tarp dantų, ištiesinami dantų susigrūdimai.

 

Atsižvelgiant į paciento dantų situaciją yra pagaminamas skaidrių kapų paketas (kapų skaičius kiekvienu atveju skiriasi), kurios keičiamos kas 10-14 dienų. Nešiojamas 20-24 val.per parą. Kapą galima išsiimti valgant ar valantis dantis. Kapos nereikalauja specialios priežiūros. Priklausant nuo pacientoklinikinės situacijos gydymas gali užtrukti nuo 6 mėnesių iki 2,5 metų.