Vaikų odontologija

BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE gydomi ir mažieji pacientai. Vaikai nuo pat mažų dienų turi būti pratinami bei mokomi valytis dantis. Danties paviršių dengia plona apsauginė plėvelė. Dienos bėgyje ji pasidengia seilėmis, mikroorganizmais, maisto likučiais. Visa tai sudaro danties minkštąjį apnašą.

Nevalant ar neatidžiai nuvalius dantis, apnašos kaupiasi tarpudančiuose, dantų vagelėse, ties dantenų kraštu. Dėl ilgalaikio dantų minkštojo apnašo poveikio, atsiranda blogas burnos kvapas, neestetiškai atrodo dantys, dantenos, vystosi dantų eduonis (kariesas) ir apydančio audinių (periodonto) ligos.

 

Jei sugedo pirmieji dantukai, reikia skubiai kreiptis į odontologą, nes po jais slepiasi nuolatinių dantų užuomazgos.Joms gali pakenkti pieninius dantukus apnikę uždegiminiai procesai, o kartais net ir būsimieji dantysišdygsta su ėduonimi. Pieninių dantų būna iki 12 metų, todėl juos būtina sutaisyti dar ir dėl to, kad pakitusi jų forma gali sudaryti netaisyklingą sąkandį, tada nebeišsiversite be ortodonto paslaugų.

 

Tik išdygusių nuolatinių krūminių dantų vageles būtina padengti specialia medžiaga – silantais. Ši medžiaga užpildo dantuko įdubimus ir tokiu būdu neleidžia užsilaikyti maistui ir apnašoms.Silantais dengiami tik sveiki dantys, jei vagelėse yra kariesas – būtinas gydymas.

 

BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTREvaikų pieninių dantų taisymui yra naudojamos vaikams skirtos plombinės medžiagos – tai stiklojonomerinės plombos. Ši medžiaga išskiria fluorą ir juo pripildo seiles burnoje.Tai reiškia, kad fluoras sustiprina kitus dantis ir užkerta kelią greičiau sugesti būsimiems nuolatiniams dantims.Vaikų dantų gydymas labai svarbus tolimesnei burnos sveikatai, todėl naudojame tik pačias brangiausias ir kokybiškiausias medžiagas.

 

BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTREgydytojai odontologai moko vaikus taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantis, atlieka profilaktinį dantų vagelių padengimą silantais, plombuoja pieninius ir nuolatinius dantis, gydo dantų kanalus, šalina pieninius ir nuolatinius dantis ir jei reikia – protezuoja.