D.U.K

Dažnai pacientai turi pačių įvairiausių klausimų – į dalį iš jų atsakėme žemiau.

D.U.K

Svarstote apie tam tikrą odontologinę procedūrą, o galbūt kyla klausimas, kaip prižiūrėti dantis ją atlikus? Suprantame, kad turite įvairiausių klausimų ir abejonių, kurias norime išsklaidyti.

 

Kiek laiko trunka dantų plombavimas?

Procedūra dažniausiai trunka nuo 30 min. iki valandos, tačiau esant didesniems audinio pažeidimams, gali prireikti ir daugiau laiko ar vizitų.

Kokios plombinės medžiagos yra naudojamos?

Baltijos odontologijos centre dantų gydymui naudojamos tik kokybiškos – Ivoclar, Kuraray, GC ir kitų žymių gamintojų medžiagos.

Ar plombos turi būti keičiamos?

Tinkamai pagaminta ir pritvirtinta plomba gali tarnauti ilgus metus, tačiau rekomenduojama bent kartą per metus atvykti poliravimui pas burnos higienistę. Kadangi plomba yra pagaminta iš plastmasės, ilgainiui praranda blizgesį ir švelnumą.

Kaip prižiūrėti plombas?

Plombuotų dantų priežiūra yra tokia pati, kaip ir paprastų dantų – svarbu juos valyti bent du kartus per dieną ir reguliariai lankytis profesionaliai burnos higienai.

Ką svarbu žinoti po dantų plombavimo?

Kai dantis plombuojamas, jis būna izoliuotas nuo seilių, todėl bent pusvalandžiui pabąla. Tačiau per kelias valandas spalva susivienodina, kai audinys gauna daugiau drėgmės. Taip pat esant didelei, giliai ertmei (netoli danties nervų), dantis gali būti jautresnis šalčiui.

Kiek laiko trunka estetinis dantų plombavimas?

Jeigu dantų defektai yra minimalūs ir nesudėtingi, procedūra atliekama vos per vieną vizitą, tačiau esant didesnėms problemoms, gali prireikti ir kelių apsilankymų.

Kuo estetinis dantų plombavimas skiriasi nuo paprasto?

Estetinis dantų plombavimas padeda atkurti ne tik dantų sveikatą, bet ir vizualinį grožį. Nors užtrunkama šiek tiek daugiau laiko, dirbama ties dantų anatomija. Tačiau procedūrai galima pasiruošti iš anksto modeliuojant dantų formą skaitmeniniu būdu.

Kokias plombas patariama rinktis?

Šiuo metu odontologija gali pasiūlyti įvairių plombų: ir pigesnių, ir brangesnių, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę. Uždėjus ne aukščiausios kokybės plombą, ji ilgainiui gali pradėti trauktis, o tai atsiliepia ne tik estetikai, bet ir funkcionalumui.

Ar rezultatas atrodo natūraliai?

Naudojant specialias plombines medžiagas, spalva, forma ir struktūra yra pritaikoma prie natūralių dantų, todėl sukuriama harmoninga ir vientisa šypsena.

Kaip prižiūrėti tokiu būdu atkurtus dantis?

Dantų priežiūra išlieka daugmaž tokia pati: kelis kartus per dieną valykite dantis pasta, turinčia natrio fluorido, naudokite tarpdančių šepetėlį ir skalavimo skystį.

Kokie implantai naudojami dantų atkūrimui?

Baltijos odontologijos centre yra naudojami pačios aukščiausios kokybės pasaulio rinkoje šveicariški implantai Straumann, taip pat pacientui pageidaujant naudojame Megagen produkciją, rečiau – Nobel BioCare. Straumann implantai yra populiariausi, kadangi jie yra gaminami iš patentuoto titano / cirkonio lydinio – Roxolid, kuris yra 35 proc. stipresnis už titaną, todėl mažesnė lūžių tikimybė. Taip pat pats gamintojas taiko viso gyvenimo garantiją implantui.

Kiek laiko tarnauja implantai?

Užtikrinus tinkamą naujųjų dantų priežiūrą ir profilaktiškai lankantis pas gydytoją profilaktinei apžiūrai bei profesionaliai burnos higienai, implantai gali tarnauti ilgus metus ar netgi visą gyvenimą.

Ar reikia bijoti procedūros?

Mūsų praktika rodo, kad dažniausiai pacientai dantų implantacijos bijo dėl skausmo, tačiau kiekvienos operacijos metu taikome vietinį nuskausminimą, todėl nejausite jokio diskomforto.

Ar implantas gali neprigyti?

Net procedūrą atlikus idealiai, neprigijimo atvejų pasitaiko iki 2 proc., tačiau tiksli priežastis nėra žinoma. Specialistai kelia hipotezę, kad taip gali nutikti dėl bendros organizmo būklės, per didelio cholesterolio kiekio ar vitamino D trūkumo. Be to, prieš operaciją rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną, pasirūpinti, kad nebūtų infekuotų dantų, atlikti kraujo tyrimus.

Kodėl iš karto negalima dėti nuolatinio danties ant implanto?

Kaulas po implantacijos iš karto reaguoja, kad atsirado kažkas nepažįstamo ir pradeda persiformuoti apie implantą, siekia sudaryti tvirtą jungtį, tad laikinai tampa šiek tiek minkštesnis. Todėl implantą nebūtų sunku išimti, o valgant – ir išjudinti. Tokiu atveju svarbu turėti kantrybės ir pralaukti visą gijimo laikotarpį.

Kokio amžiaus žmonėms gali būti atkuriamas bedantis žandikaulis?

Ši procedūra gali būti atliekama įvairaus amžiaus žmonėms, kurių žandikaulis yra pilnai susiformavęs – dažniausiai 18 metų asmenims arba vyresniems.

Ar ši procedūra yra sudėtinga?

Bedančiai žandikauliai yra atkuriami pasirenkant implantus – tai saugus, minimaliai invazyvus ir ilgaamžiškumą užtikrinantis dantų atkūrimo būdas. Operacijos eiga ir trukmė kiekvienam pacientui yra individuali, tačiau gydytojai visada deda maksimalias pastangas, kad užtikrintų kuo didesnį komfortą.

Ar dantų atkūrimas tinkamas kiekvienam?

Kadangi kiekvieno paciento klinikinė situacija individuali, pirminės konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina bendrą burnos ertmės būklę ir pasiūlo patį tinkamiausią variantą, atsižvelgdamas į lūkesčius ir galimybes.

Kokie tokio gydymo privalumai?

Atkūrus prarastus dantis, pilnai susigrąžinsite kramtymo, fonetinę funkciją, be baimės šypsositės bei jausite natūralų dantų pojūtį burnoje.

Kas gresia neatkūrus dantų?

Delsiant atkurti prarastus dantis, keičiasi veido forma, daugėja raukšlių, pradeda tirpti kaulas, sutrinka virškinimas, atsiranda fonetinių problemų.

Iš ko pagaminti dantų protezai?

Baltijos odontologijos centre dantų protezai yra gaminami iš pačios aukščiausios kokybės medžiagų: cirkonio oksido, ličio disilikato keramikos, medicininės plastmasės, akrilo.

Kokia protezuotų dantų priežiūra?

Protezuotų dantų priežiūra stipriai nesikeičia nuo Jums įprastos rutinos: valykite dantis du kartus per dieną, naudokite dantų šepetėlį su ilgesniais šereliais, skalavimo skystį ir dantų siūlą. Taip pat venkite labai karšto ir šalto maisto, reguliariai lankykitės profesionaliai burnos higienai bei naudokite irigatorių.

Ar protezavimas yra skausmingas?

Kiekvieno paciento atvejis yra individualus, bet dažniausiai tai visiškai neskausminga procedūra. Esant diskomfortui ar didesniam jautrumui, gali būti taikomas vietinis nuskausminimas.

Ar protezai atrodo natūraliai?

Gydytojai odontologai siekia, kad protezas padėtų ne tik atkurti funkcionalumą, bet ir atrodytų natūraliai.

Kaip dažnai reikia atvykti patikrinimui?

Bent kartą per pusmetį rekomenduojame atvykti profesionaliai burnos higienai. Taip pat svarbu pasitikrinti, ar nėra jokių skilimų, varžtelių atsiveržimų, dantenų uždegimo ar apnašo.

Ar laminatės dedamos tik ant viršutinių dantų?

Dantų laminatės gali būti klijuojamos tiek ant viršutinių, tiek ant apatinių dantų.

Kaip pasiruošti dantų atkūrimui laminatėmis?

Prieš atkuriant dantis laminatėmis, svarbu atlikti profesionalią burnos higieną, pasirūpinti, kad nebūtų jokių infekuotų ar nesveikų dantų, būtina sąlyga – sveika dantenų būklė.

Kiek laiko užtrunka procedūra?

Pagaminus dantų laminates, jos ant natūralių paciento dantų pritvirtinamos vos vieno vizito metu.

Ar dantų laminatės reikalauja specialios priežiūros?

Dantų laminates reikia prižiūrėti taip pat, kaip ir natūralius dantis: valyti kelis kartus per dieną su minkštu dantų šepetėliu, naudoti tarpdančių šepetėlį, prireikus, ir skalavimo skystį. Taip pat svarbu reguliariai lankytis profilaktinei apžiūrai.

Ar procedūra skausminga?

Mūsų gydytojų praktika rodo, kad dantų laminačių tvirtinimas prie natūralių dantų nėra skausmingas.

Kaip dažnai reikia keisti kapas?

Kapų keitimo periodiškumas priklauso nuo kiekvieno paciento individualios situacijos, bet dažniausiai tai daryti rekomenduojame kas 2 savaites.

Kaip dažnai reikia lankytis pas specialistą?

Pas specialistą apžiūrai reikia atvykti kas 4–6 savaites.

Ar dantys po gydymo ir vėl gali grįžti į pradinę padėtį?

Galimybė, kad taip gali nutikti, visada egzistuoja, tačiau retenciniai ortodontiniai aparatai padeda tam užkirsti kelią.

Ar galioja amžiaus cenzas?

Visiškai ne. Dantis koreguotis nematomomis kapomis gali bet kokio amžiaus žmonės.

Ar dantis galima gydyti tik viename žandikaulyje?

Nematomos dantų tiesinimo kapos gali būti gaminamos tiek norint koreguoti dantis viršutiniame, tiek apatiniame žandikaulyje.

Kaip sumažinti stresą ir įtampą, susijusią su bruksizmu?

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pradedame griežti dantimis, yra patiriamas stresas ir įtampa. Norint tai sumažinti, rekomenduojame sureguliuoti poilsio ir miego režimą, būti fiziškai aktyviems, labiau atsipalaiduoti bei tinkamai kvėpuoti. Taip pat patariame atrasti ir kitų veiklų, kurios Jums teiktų džiaugsmą bei padėtų geriau, ramiau jaustis.

Ar fizioterapija gali būti naudinga?

Siekiant išgydyti bruksizmą, gali būti taikoma fizioterapija, jeigu esama raumenų įtampos ir kitų pažeidimų. Naudojant įvairiausias paskirtas technikas (pvz., masažą, šilumos ir šalčio terapiją, kitus pratimus), atpalaiduojama veido ir žandikaulio sritis.

Ar bruksizmas gali praeiti savaime?

Jeigu bruksizmas atsirado dėl laikinų veiksnių (pvz., streso ar įtampos), jis gali praeiti savaime, tačiau dažniausiai vis tiek reikia imtis gydymo. Išlikę simptomai kelia diskomfortą, skausmą, taip pat gali sukelti ilgalaikių dantų ir žandikaulių pažeidimų, todėl svarbu nedelsti ir kreiptis pagalbos.

Ar bruksizmui gydyti skiriami vaistai?

Atsižvelgus į kiekvieno paciento situaciją, gali būti skiriami vaistai, siekiant sumažinti simptomus ir kontroliuoti padarinius: atpalaiduojant veido ir žandikaulio raumenis, malšinant skausmą.

Ar dantų protezai yra veiksmingi?

Siekiant gydyti bruksizmą, dantų protezai gali puikiai pasitarnauti. Tokiu būdu dantys apsaugomi nuo griežimo, mažinama žandikaulio sąnario įtampa. Tokie protezai yra gaminami pagal individualius paciento burnos ertmės duomenis.

Ar dantų šalinimas yra saugus?

Prieš atliekant dantų šalinimo procedūrą, pirmiausiai odontologijos specialistas įvertina bendrą paciento burnos sveikatos būklę ir užtikrina, kad procedūra būtų kaip galima labiau komfortiška ir saugi. Svarbus ne tik pats procesas, bet ir pooperacinis periodas, todėl reikia laikytis gydytojo rekomendacijų.

Ar gali būti komplikacijų?

Dažniausiai dantų šalinimo operacija praeina be jokių komplikacijų, tačiau kaip ir visur, esama retų išimčių. Kartais būna, kad atsirandus infekcijai, tęsiasi skausmas ir kraujavimas. Tačiau net tokiu atveju svarbu pasitikėti gydytoju odontologu ir laikytis skirtų rekomendacijų.

Kiek laiko trunka dantų šalinimas?

Dantų šalinimo procedūros trukmė priklauso nuo kiekvienos situacijos individualiai. Dažniausiai operacija trunka vos kelias minutes, tačiau jeigu atvejis sudėtingesnis, užtrunkama ir šiek tiek ilgiau: iki vienos valandos ar daugiau.

Kokios mitybos reikia laikytis po dantų šalinimo?

Pašalinus dantį, rekomenduojama laikytis specialios mitybos: pirmomis dienomis valgykite minkštos arba skystos konsistencijos maistą.

Kada galima sugrįžti prie įprasto gyvenimo ritmo?

Atlikus dantų šalinimą, į įprastą gyvenimą galima sugrįžti vos po dienos ar kelių, jeigu nėra jokių didesnių komplikacijų.

Ar diagnostiniai tyrimai yra skausmingi?

Galime nuraminti – atliekami tyrimai nesukelia jokio skausmo ir yra komfortiški pacientui.

Kiek laiko užtrunka procedūra?

Atsižvelgiant į kiekvieno paciento burnos ertmės būklę, diagnostiniai tyrimai gali trukti nuo keleto minučių iki kelių valandų.

Kokias problemas padeda nustatyti tyrimai?

Diagnostiniai tyrimai padeda nustatyti įvairaus tipo odontologines problemas: kariesą, dantų eroziją, dantenų uždegimą, periodontologines ligas, įstrigusius dantis ir pan.

Kada reikalingi diagnostiniai tyrimai?

Diagnostiniai tyrimai yra reikalingi tada, kai siekiama nuodugniai ištirti paciento burnos ertmės sveikatos būklę.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Specialaus pasiruošimo prieš atliekant tyrimus nereikia, tačiau svarbu užtikrinti burnos ertmės švarą.

Kaip galima užsiregistruoti vizitui?

Jeigu susidūrėte su odontologinėmis problemomis, vizitui galite užsiregistruoti telefonu, internetu arba tiesiogiai atvykę į mūsų kliniką.

Kokiomis kalbomis kalba gydytojai?

Gydytojai kalba lietuvių ir anglų kalbomis.

Ką daryti, jeigu bijau skausmo?

Kiekvienos odontologinės procedūros metu stengiamės suteikti kaip galima daugiau komforto, tačiau esant skausmo rizikai, visada pasiūlome vietinio nuskausminimo galimybę.

Ar galiu už paslaugas atsiskaityti dalimis?

Taip, mūsų klinika suteikia galimybę už brangesnes paslaugas atsiskaityti dalimis. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia: nuoroda į atidėtą mokėjimą.

Ar esate sudarę sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis (TLK)?

Taip, sutartį sudarę esame, todėl galite pretenduoti į finansavimą.

Kaip galima atsiskaityti už paslaugas?

Už atliktas paslaugas galite atsiskaityti trimis būdais: grynaisiais, kortele arba bankiniu pavedimu.

Kada vaikams reikėtų apsilankyti pas odontologą?

Specialistai rekomenduojama savo vaiką pas odontologą atvesti tada, kai išdygsta pirmieji pieniniai dantys.

Kaip dažnai reikėtų apsilankyti pas odontologą?

Pas odontologą rekomenduojama apsilankyti profilaktiškai bent 1–2 kartus per metus, bet esant skausmui ar kitoms problemoms, reikia atvykti ir dažniau.

Kokias burnos higienos priemones reikia naudoti?

Patariama naudoti dantų pastą, visų, vieno danties ir tarpdančių šepetėlį, dantų siūlą, skalavimo skystį. Jeigu norite konkretesnių rekomendacijų, kreipkitės į gydytoją odontologą.

Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.