Bedančių žandikaulių atkūrimas

Netekus visų burnos ertmėje esančių dantų, svarbu kuo greičiau kreiptis pagalbos: ignoravus problemą, ilgainiui susiduriama su rimtais sveikatos sutrikimais. Žmogui kur kas sunkiau kramtyti, virškinti maistą ir netgi kalbėti, pradeda keistis veido struktūra, todėl atsiranda įvairių kompleksų, nepasitikėjimas savimi. Pats pažangiausias ir efektyviausias būdas šiuolaikinėje odontologijoje yra dantų atkūrimas implantais.

Procedūros eiga

Pasiruošimas dantų implantacijai
Ruošiantis implantacijai pirmiausia išklausomi paciento lūkesčiai, atliekamas bendros paciento burnos ertmės būklės, sąkandžio įvertinimas, padaroma 3D rentgeno nuotrauka, leidžianti itin tiksliai įvertinti kaulo aukštį, plotį ir struktūrą. Tuomet sudaromas individualus danties/dantų atkūrimo planas, kuris pristatomas pacientui, taip pat atsakoma į visus rūpimus klausimus. Pacientui planą patvirtinus, pradedama ruoštis implantacijai.
Pacientui turint ėduonies pažeistų dantų ar sergant dantenų ligomis, prieš atliekant dantų implantaciją būtina atlikti reikiamą gydymą. Esant pažeistiems probleminiams dantims, atliekamas jų šalinimas. Esant kaulo trūkumui, atliekama augmentacija. Esant poreikiui padidinti kaulo aukštį viršutiniame žandikaulyje, atliekama sinuso pakėlimo operacija.

Procedūros eiga

Chirurginio gido planavimas

„Baltijos odontologijos centre“ dantų implantacija dažniausiai atliekama naudojant gidinės implantacijos metodą. Planuojant dantų atkūrimą šiuo būdu, paciento tyrimų duomenys sukeliami į kompiuterį ir, naudojant specialias programas, tiksliai suplanuojama būsimo danties vieta bei implanto pozicionavimas kaule. Tuomet parenkamas optimalus implanto ilgis, diametras ir sukuriamas chirurginis gidas. Jis atspausdinamas 3D spausdintuvu ir procedūros metu dedamas pacientui ant dantų. Chirurginis gidas leidžia išvengti žmogiškų klaidų, implantą įsriegti itin tiksliai ir išvengti nepageidaujamų komplikacijų operacijos metu.

Implantacija ir danties atkūrimas

Implantacija atliekama taikant vietinį nuskausminimą. Naudojant įvairaus storio grąžtelius padaroma reikiamo diametro skylutė, į kurią įsukamas implantas. Gijimo laikotarpiui, kuris paprastai užtrunka nuo 3 iki 6 mėn., ant jo uždedama speciali dengiamoji arba gijimo galvutė. Implantui prigijus, nuimamas danties atspaudas, kuris perduodamas į dantų technikų laboratoriją – ten pradedama vainikėlio ar kitų reikiamų restauracijų gamyba. Pagamintą vainikėlį pritvirtinus ant implanto, atkuriama danties estetika ir sugrąžinamos visos jo funkcijos.

Visų dantų atkūrimas ant 4 (ar daugiau) implantų.

Netekus didžiosios dalies ar visų dantų, sriegiami 4 (ar daugiau) implantai, ant kurių tvirtinamas fiksuojamas protezas.

Visų dantų atkūrimas ant 4 (ar daugiau) implantų.

Inovatyvi technologija užtikrina šimtaprocentinę implantacijos sėkmę net sudėtingiausiais atvejais

„Baltijos odontologijos centre“ atliekant implantaciją naudojama unikali implantų paviršiaus apdorojimo plazma technologija, padedanti užtikrinti lengvesnį bei greitesnį jų prigijimo procesą ir šimtaprocentinę implantacijos sėkmę. Naudojant šią inovatyvią technologiją, net labai sudėtingais atvejais, pacientui turint implanto atmetimo riziką didinančių gretutinių ligų ar žalingų įpročių, išvengiama uždegimo bei kitų komplikacijų, užtikrinamas teigiamas organizmo atsakas ir pasiekiama itin gerų rezultatų. Implanto paviršių apdrojus plazma, jis tampa hidrofiliškas – geriau pritraukiantis kraują, užtikrinantis greitesnę kaulinių ląstelių migraciją ir taip beveik du kartus paspartinantis implanto prigijimą, o tuo pačiu ir dantų atkūrimą (protezavimą).

Procedūrą atliekantys specialistai

Dantų plombavimą atlieka didelę patirtį sukaupę ir aukštą kvalifikaciją turintys gydytojai odontologai.

Koks rezultatas laukia?

Atkūrus visus prarastus dantis implantacijos pagalba, turėsite nepriekaištingą ir spindinčią šypseną. Užtikriname, kad ir vėl galėsite pasitikėti savimi ir be jokios baimės bendrauti su aplinkiniais. Be to, šis gydymo būdas 100 proc. padeda atkurti kramtymo funkciją, todėl mėgausitės mėgiamu maistu ir išvengsite virškinimo problemų.

Informacija po procedūros

Atlikus bedančio žandikaulio atkūrimo operaciją, laikykitės gydytojo rekomendacijų, kadangi pirmomis dienomis galite jausti diskomfortą: tinimą, žandikaulio audinių tirpimą ar skausmą. Jeigu tai per daug nemalonu, galite naudoti skausmą malšinančius vaistus pagal paskyrimą. Taip pat užtikrinkite dantų priežiūrą: naudokite minkštą dantų šepetėlį ir skalavimo skystį, valgykite lengvą ir skystą maistą. Nors nuolatinis protezas bus tvirtinamas ne iš karto, gydytojas odontologas pasirūpins, kad net ir gijimo laikotarpiu būsite su laikinais dantimis.

Kokio amžiaus žmonėms gali būti atkuriamas bedantis žandikaulis?

Ši procedūra gali būti atliekama įvairaus amžiaus žmonėms, kurių žandikaulis yra pilnai susiformavęs – dažniausiai 18 metų asmenims arba vyresniems.

Ar ši procedūra yra sudėtinga?

Bedančiai žandikauliai yra atkuriami pasirenkant implantus – tai saugus, minimaliai invazyvus ir ilgaamžiškumą užtikrinantis dantų atkūrimo būdas. Operacijos eiga ir trukmė kiekvienam pacientui yra individuali, tačiau gydytojai visada deda maksimalias pastangas, kad užtikrintų kuo didesnį komfortą.

Ar dantų atkūrimas tinkamas kiekvienam?

Kadangi kiekvieno paciento klinikinė situacija individuali, pirminės konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina bendrą burnos ertmės būklę ir pasiūlo patį tinkamiausią variantą, atsižvelgdamas į lūkesčius ir galimybes.

Kokie tokio gydymo privalumai?

Atkūrus prarastus dantis, pilnai susigrąžinsite kramtymo, fonetinę funkciją, be baimės šypsositės bei jausite natūralų dantų pojūtį burnoje.

Kas gresia neatkūrus dantų?

Delsiant atkurti prarastus dantis, keičiasi veido forma, daugėja raukšlių, pradeda tirpti kaulas, sutrinka virškinimas, atsiranda fonetinių problemų.

Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.