Dantų plombavimas

Dantų plombavimas – tai procedūra, kurios metu atstatomi karieso ar kitos traumos pažeisti dantys. Kartu atkuriama anatominė forma, spalva bei sustabdomas tolimesnis ėduonies plitimas ir skausmas. Šiuolaikinės kompozicinės plombos yra ilgaamžiškos, tvirtos, gerai sukimbančios su danties kietaisiais audiniais, todėl plombuojant parenkame maksimaliai paciento dantims artimą kompozicinės medžiagos spalvą, kas leidžia sukurti estetišką vaizdą.

Procedūros eiga

  • Įvertinama paciento bendra burnos ertmės būklė ir sudaromas gydymo planas. Esant pageidavimui, prieš procedūrą taikomas nuskausminimas.
  • Išgręžiami pažeisti karioziniai audiniai, išvaloma ir suformuojama ertmė. Dantis izoliuojamas nuo seilių, taip pat naudojama speciali medžiaga, padidinanti paviršiaus plotą, galiausiai viskas nuplaunama vandeniu.
  • Kad plomba tinkamai prisitvirtintų, ant pašiaušto danties paviršiaus tepama speciali surišimo priemonė, kuri šviečiama polimerizacine lempa. Tuomet pasluoksniui dedama plomba, todėl kiekvienas sluoksnis tinkamai kietėja bei šviesėja. Vidiniai sluoksniai būna labiau matiški, o viršutiniai – skaidrūs.
  • Siekiant atkartoti natūralų danties vaizdą, formuojama plomba, tikrinama, ar nėra trukdoma sukandimui. Formuojama danties forma ir paviršius poliruojamas neabrazyviomis medžiagomis.
Procedūros eiga

Koks rezultatas laukia?

Plombuojant dantis, atstatoma ėduonies ir kitų bakterijų pažeista audinio dalis, forma ir anatomija. Taip pat užtikrinama apsauga, kad užkrėtimas neplis toliau į kitus dantis ir bus išvengiama skausmo. Procedūra atliekama vos per vieną vizitą, o pačios plombos – patvarios, tarnaujančios netgi 20 metų ir ilgiau.

Informacija po procedūros

Atlikus dantų plombavimo procedūrą, kartais pasireiškia nedidelis jautrumas, kuris yra visiškai natūralus ir greitai praeinantis. Praėjus 2 valandoms, kai atslūgsta vietinės nejautros sukeltas tirpimas, galima valgyti. Esant didesnėms problemoms ar nepraėjus skausmui, visada galite kreiptis į mūsų klinikoje dirbančius specialistus.

Kiek laiko trunka dantų plombavimas?

Procedūra dažniausiai trunka nuo 30 min. iki valandos, tačiau esant didesniems audinio pažeidimams, gali prireikti ir daugiau laiko ar vizitų.

Kokios plombinės medžiagos yra naudojamos?

Baltijos odontologijos centre dantų gydymui naudojamos tik kokybiškos – Ivoclar, Kuraray, GC ir kitų žymių gamintojų medžiagos.

Ar plombos turi būti keičiamos?

Tinkamai pagaminta ir pritvirtinta plomba gali tarnauti ilgus metus, tačiau rekomenduojama bent kartą per metus atvykti poliravimui pas burnos higienistę. Kadangi plomba yra pagaminta iš plastmasės, ilgainiui praranda blizgesį ir švelnumą.

Kaip prižiūrėti plombas?

Plombuotų dantų priežiūra yra tokia pati, kaip ir paprastų dantų – svarbu juos valyti bent du kartus per dieną ir reguliariai lankytis profesionaliai burnos higienai.

Ką svarbu žinoti po dantų plombavimo?

Kai dantis plombuojamas, jis būna izoliuotas nuo seilių, todėl bent pusvalandžiui pabąla. Tačiau per kelias valandas spalva susivienodina, kai audinys gauna daugiau drėgmės. Taip pat esant didelei, giliai ertmei (netoli danties nervų), dantis gali būti jautresnis šalčiui.

Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.