Endodontinis gydymas – labai sudėtingas, pacientas nemato jo rezultatų, tačiau jis yra labai svarbus danties ilgaamžiškumui išlaikyti. Būtina dantis gerai sugydyti, kadangi pakartonis gydymas yra ženkliai brangesnis, o dažnai gali būti ir neefektyvus. Netinkamas šaknų kanalų gydymas yra viena dažniausių dantų šalinimo priežasčių. Todėl būtinas ypatingas dėmesys kokybiškam dantų šaknų kanalų gydymui, kuris įmanomas tik naudojant šaknies viršūnės ieškiklį, kokybiškus kanalų instrumentus bei rentgeną.
Įprastai endodontinis gydymas pradedamas padarant bei įvertinant rentgeno nuotrauką. Gydymas gali būti atliekamas vieno ar kelių vizitų metu. Atlikus anesteziją, atveriama pulpa, specialiomis adatėlėmis pašalinami infekuoti, ar uždegiminiai audiniai, išvalomi, platinami, plaunami specialiais tirpalais kanalai. Tuomet kanalai visiškai izoliuojami juos pripildant kanalų plombine medžiaga -gutaperča. Tuomet šaknies kanalas yra užplombuojamas, o danties vainikas atstatomas plomba. Jeigu danties šaknies kanalas yra infekuotas, pirmo vizito metu danties šaknies kanale paliekama gydomoji kalcio pasta. Tik sekančio vizito metu atliekamamos tolimesnės procedūros.
Endodontiniam gydymui labai svarbu naudoti kokybiškus instrumentus. BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE naudojami tik gerai žinomų, patikimų gamintojų kokybiški istrumentai –Densplay (Šveicarija),rankiniai ir mašininiai instrumentai (adatėlės) -WaveOneGold, PathFile,ProTaperNext, kurie deja yra labai brangūs, tačiau šie instrumentai padeda profesionaliai bei kokybiškai atlikti kanalų valymą. Kai kurie instrumentai yra vienkartiniai, t.y. naudojami tik vieną kartą, kiekvienam pacientui individualiai.Visos endodontiniam gydymui skirtos mašininės adatėlės yra žymimos ir priklausomai nuo kanalų sudėtingumo, naudojamos 3-5 kartus, kas sumažina adatėlės riziką nulūžti kanale.
Esant nepraeinamiems, kalcifikuotiems ir anksčiau gydytiems kanalams naudojamas mikroskopas. Sudėtingos dantų anatomijos atveju, taip pat reikalingas mikroskopo naudojimas, kurio pagalba galima rasti papildomus kanalus bei pašalinti svetimkūnius, instrumento liekaną ar seną plombinę medžiagą.
Dantų kanalų anatomija yra labai sudėtinga, dažnai būna šoninių atsišakojimų, kurių neįmanoma apdoroti mechaniškai.BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE, kanalų užpildymui, naudojama karšta gutaperča, kuria užpildomi papildomi šoniniai kanalai. Endodontiniam gydymui taip pat naudojame ultragarso aparatą su specialiais antgaliais (skalerį), kuris leidžia iš kanalų pašalinti seną plombinę medžiagą bei praplauti juos sumažinant bakterijų kiekį kanale. Kokybiškų medžiagų, modernių instrumentų ir aparatų naudojimas bei kruopštus gydytojo darbas užtikrina gerą endodontinio gydymo prognozę.
Dažnai po endodontinio gydymo dantis tenka protezuoti, ypač krūminius, kadangi jie pasidaro mažiau atsparūs krūviui. Tuomet šaknyse paruošiama vieta kultiniams įklotams, atstatoma vainikinė dalis ir ant jos cementuojamas vainikėlis.
Tačiau pasitaiko apie 5% atvejų, kuomet dėl pridėtinių, nepraeinamų kanalų ar sudėtingos jų anatomijos, bei buvusio kanalų plombavimo praeityje, neįmanomas tinkamas endodontinis gydymas. Tuomet tokie dantys, kol jie nesukelia jokios rizikos, yra paliekami dantų lanke.