Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimas taikomas esant didesniems audinių pažeidimams: nudilimams, nuskilimams, pasikeitusiai spalvai. Šią procedūrą rekomenduojame tiems pacientams, kuriems reikia pakelti sąkandį, panaikinti tarpus tarp dantų ar suteikti šypsenai daugiau estetikos. Šis gydymo būdas užtikrina ne tik estetinį vaizdą pagerinantį rezultatą, bet ir prisideda prie dantų funkcionalumo.

Procedūros eiga

  • Įvertinama paciento bendra burnos ertmės būklė ir sudaromas gydymo planas. Esant pageidavimui, prieš procedūrą taikomas nuskausminimas.
  • Išgręžiami pažeisti karioziniai audiniai, išvaloma ir suformuojama ertmė. Dantis izoliuojamas nuo seilių, taip pat naudojama speciali medžiaga, padidinanti paviršiaus plotą, galiausiai viskas nuplaunama vandeniu.
  • Kad plomba tinkamai prisitvirtintų, ant pašiaušto danties paviršiaus tepama speciali surišimo priemonė, kuri šviečiama polimerizacine lempa. Tuomet pasluoksniui dedama plomba, todėl kiekvienas sluoksnis tinkamai kietėja bei šviesėja. Vidiniai sluoksniai būna labiau matiški, o viršutiniai – skaidrūs.
  • Siekiant atkartoti natūralų danties vaizdą, formuojama plomba, tikrinama, ar nėra trukdoma sukandimui. Formuojama danties forma ir paviršius poliruojamas neabrazyviomis medžiagomis. 
Procedūros eiga

Procedūrą atliekantys specialistai

Estetinį dantų plombavimą atlieka didelę patirtį sukaupę ir aukštą kvalifikaciją turintys gydytojai odontologai.

Koks rezultatas laukia?

Atlikus estetinio dantų plombavimo procedūrą, estetiškai atrodančia ir spindinčia šypsena galėsite džiaugtis jau po pirmojo vizito. Jeigu pageidaujate, Jūsų dantų spalva bus tonu baltesnė, o pati forma ir anatomija atkurta pagal individualius poreikius.

Informacija po procedūros

Pirmą parą po estetinio dantų plombavimo venkite dažančių maisto produktų ir gėrimų (uogų, burokėlių, raudonojo vyno, kavos), nerūkykite. Taip pat naudokite minkštą dantų šepetėlį ir dantų pastą be abrazyvių ir papildomų balinimo medžiagų. Galutinį rezultatą matysite po kelių dienų, kai natūralių ir plombuotų dantų spalva iki galo suvienodės. Taip pat patariame bent kartą metuose atvykti pas burnos higienistą, kad būtų atliktas poliravimas.

Kiek laiko trunka estetinis dantų plombavimas?

Jeigu dantų defektai yra minimalūs ir nesudėtingi, procedūra atliekama vos per vieną vizitą, tačiau esant didesnėms problemoms, gali prireikti ir kelių apsilankymų.

Kuo estetinis dantų plombavimas skiriasi nuo paprasto?

Estetinis dantų plombavimas padeda atkurti ne tik dantų sveikatą, bet ir vizualinį grožį. Nors užtrunkama šiek tiek daugiau laiko, dirbama ties dantų anatomija. Tačiau procedūrai galima pasiruošti iš anksto modeliuojant dantų formą skaitmeniniu būdu.

Kokias plombas patariama rinktis?

Šiuo metu odontologija gali pasiūlyti įvairių plombų: ir pigesnių, ir brangesnių, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę. Uždėjus ne aukščiausios kokybės plombą, ji ilgainiui gali pradėti trauktis, o tai atsiliepia ne tik estetikai, bet ir funkcionalumui.

Ar rezultatas atrodo natūraliai?

Naudojant specialias plombines medžiagas, spalva, forma ir struktūra yra pritaikoma prie natūralių dantų, todėl sukuriama harmoninga ir vientisa šypsena.

Kaip prižiūrėti tokiu būdu atkurtus dantis?

Dantų priežiūra išlieka daugmaž tokia pati: kelis kartus per dieną valykite dantis pasta, turinčia natrio fluorido, naudokite tarpdančių šepetėlį ir skalavimo skystį.

Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.