Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Tyrimai rodo, kad beveik 90% žmonių turi tam tikro sunkumo periodonto ligų požymių. Periodontas – tai audinių kompleksas, supantis dantį. Jis susideda iš dantenų, žandikaulio alveolinio kaulo ir danties raiščio. Periodonto ligos – tai uždegiminės, greitai progresuojančios dantenų ir danties aplinkinių audinių (kaulo) ligos.

Šios ligos dažniausiai atsiranda dėl didelio kiekio apnašų, akmenų, būna ir esant nėštumui, sergant diabetu, epilepsija ar gaunant chemoterapijos kursą bei vartojant tam tikrus medikamentus: nuo įvairių širdies ligų, kontraceptikus, antidepresantus ir kt. Pagrindinis šios ligos pavojus yra tas, kad simptomai vystosi lėtai ir be skausmo, tad ilgus metus pacientas ligos gali net nepastebėti. Negydant periodontito, pirminiai požymiai laikui bėgant progresuoja į sunkias periodontito stadijas, kurios pasireiškia danties paslankumu, o galiausiai ir danties netekimu.

Dažniausiai pasireiškiantys periodontito požymiai:

  • dantenų paraudimas;
  • kraujavimas;
  • nuslinkimas bei dantų šaknų apsinuoginimas (vizualiai pailgėja dantys);
  • dėl kaulo tirpimo atsirandantys tarpai tarp dantų;
  • dantų paslankumas ir jų padėties kintamumas;
  • dantų jautrumo į šaltą, karštą, rūgštų maistą pasireiškimas;
  • nemalonus kvapo pasireiškimas.

Ligos paūmėjimo periodu gali formuotis pūlingos išskyros.  Be abejo, pacientas tokius požymius lengvai gali pastebėti, bet tai jau pažengusio proceso simptomai. Pirmas simptomas yra dantenų kraujavimas, kuris lengviausiai pastebimas valant dantis.Tik pastebėjus kraujavimą, reikėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją periodontologą, kad jis tiksliai nustatytų diagnozę ir kuo skubiau užkirstų kelią tolimesniam ligos vystymuisi.Tačiau kartais sergant periodontitu minėtų simptomų gali ir nebūti.

Dažniausiai pasireiškiantys periodontito požymiai:

Periodontologas įvertina: dantenų spalvą ir jų ribą, išmatuoja kišenių gylį, iš rentgeno nuotraukų įvertina alveolinio kaulo būklę, dantų paslankumą, apnašų, akmenų kiekį. Po pilno periodonto ištyrimo gydytojas nustato periodontologinės ligos stadiją ir sudaro tikslų gydymo planą.

Procedūrą atliekantys specialistai

Dantų plombavimą atlieka didelę patirtį sukaupę ir aukštą kvalifikaciją turintys gydytojai odontologai.

Gydymas priklauso, nuo to, kokia yra periodontologinės ligos stadija:

Pirmoji stadija – gingivitas, tai nedidelis dantenų uždegimas, kurį sukelia apnašos, akmenys. Dantenos būna patinusios, raudonos, valant dantis gali kraujuoti.Ši stadija yra grįžtama.

Antroji stadija – lengvas periodontitas.Uždegimas išplinta į aplinkinius audinius.Netenkama dalies kaulinio audinio, formuojasi periodontologinė kišenė.

Trečioji stadija – vidutinis periodontitas.Būna dantenų recesijos (dantenų nuslinkimas), vidutinio gylio arba gilios kišenės, vidutinis arba didelis kaulo netekimas, dantys tampa paslankūs dėl kaulo netekimo.

Ketvirtoji stadija – sunkus periodontitas. Susiformuoja gilios kišenės, netenkama daug alveolinio kaulo, dantys tampa labai paslankūs, gali kauptis pūliai. Kaulo tirpimas greitai progresuoja, dantis tenka šalinti.

Nechirurginis gydymas. Lengvo ir vidutinio sunkumo periodontitas gali būti gydomas lengvai ir kartais chirurginių procedūrų neprireikia. Pagrindinis gydymo metodas – profesionali burnos higiena.  Periodontito gydymas prasideda nuo akmenų ir minkšto apnašo valymo, dantų bei dantų šaknų poliravimo procedūrų.Valymas gali būti atliekamas atlikus vietinę nejautrą, naudojant specialius instrumentus ir ultragarsinį skalerį.Šis etapas reikalauja kelių paciento vizitų su 1-2 savaičių intervalu.Burnos higienistas taip parenka optimalias higienos priemones, paaiškina, kaip teisingai valytis dantis.Po šio etapo gali sumažėti arba visai išnykti dantenų kraujavimas, deginimas, niežėjimas. Dantų paviršius tampa lygus, o kai kurių dantų paslankumas sumažėja. Kiekvienas pacientas periodonto ligų profilaktaikai turėtų lankytis pas burnos higienistą ne rečiau kaip kas 6 mėnesius, o sergantys periodontitu 3-4 kartus per metus.

Chirurginis gydymas atliekamas tuomet, kai konservatyvios priemonės neveiksnios ar periodontitas yra pažengęs.

BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRAS siūlo išbandyti pažangią vokiečių gamintojo “Vector Paro” technologiją.Tai naujos kartos ultragarsinis prietaisas, kuris efektyviai pašalina dantų apnašas ir taip pat užtikrina geriausią įmanomą jautrių audinių apsaugą.Ypač švelnus ir lėtas bangų dažnis leidžia pacientui visos procedūros metu atsipalaiduoti ir nejausti visiškai jokio skausmo ar diskomforto. Ultragarso pagrindu specialus fluidas įvedamas giliai po dantenomis į dantenų kišenę. Taip išvalomos visos susikaupusios bakterijos (krešuliai, granuliacijos, nešvarumai) bei po dantenomis susikaupę dantų akmenys. Atliekant procedūrą su “Vector Paro” aparatu, papildomai su vandeniu yra purškiama speciali hidroksiapatitų pasta, kuri nupoliruoja šaknį,  ko tiesiog neįmanoma padaryti valant dantų akmenis įprastu būdu, ir užpildo danties šaknies kanalėlius. Tai garantuoja danties šaknies apsaugą nuo jautrumo, išvengiama greito akmenų kaupimosi po dantenomis. Po pirmos procedūros (priklauso nuo patologijos) pacientas pas gydytoją turi apsilankyti tik po mėnesio, o pakartotinai – po trijų mėnesių.

BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRE yra atliekamas kompleksinis periodontito ligų gydymas.Su paciento noru gydytis ir mūsų naudojamomis pažangiomis technologijomis bei kvalifikuotais gydytojais odontologais, mes galime užkirsti kelią periodonto ligoms, taip išsaugojant pacientų gražias šypsenas.

Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.