Sveika šypsena nuo mažų dienų: kaip prižiūrėti vaikų dantis?

Šypsena – tai yra vienas iš pagrindinių mūsų veido komponentų, su kuriuo pasitinkame pasaulį ir jo teikiamas galimybes.

Sveika šypsena nuo mažų dienų: kaip prižiūrėti vaikų dantis?

Šypsena – tai yra vienas iš pagrindinių mūsų veido komponentų, su kuriuo pasitinkame pasaulį ir jo teikiamas galimybes. Jeigu norime visą gyvenimą džiaugtis sveikais ir gražiais dantimis, turime ugdyti priežiūros įgūdžius jau nuo vaikystės. Kol negalime to padaryti patys, už mus šios misijos imasi tėvai: vos išdygus pirmajam pieniniam dančiui. Po to seka vizitas pas odontologą, kuris suteikia naudingos informacijos ir kitų įvairių patarimų.

Dažnas pasaulio žmogus susiduria su įvairiomis burnos ertmės problemomis: periodonto ligomis, dantenų kraujavimu, o ypač – ėduonimi. Galiausiai, neužtikrinant tinkamos higienos, dantų netenkama, o tai stipriai kenkia žmogaus psichologinei būsenai. Siekiant to išvengti, savo vaikų odontologinei sveikatai teikite ypatingą dėmesį jau nuo mažų dienų.

Specialistai pataria į odontologijos kliniką atvykti tada, kai vaikui pradeda dygti pirmieji dantys. Vizito metu bus įvertinama Jūsų atžalos burnos ertmės būklė, paaiškinama priežiūra bei nurodoma, kaip dažnai reikėtų lankytis profilaktinei apžiūrai. Kai mažajam šeimos nariui sukanka daugiau metų, gydytojas vaiką supažindina su įvairiais instrumentais, papasakoja, kuo svarbūs dantys, taip mažindamas baimę.

Kaip prižiūrėti vaiko dantis?

  • Išdygus pirmiesiems dantukams, juos valyti galite su švariu marlės rankšluosčiu arba kitomis priemonėmis. Vėliau naudokite specialią (atsižvelgiant į amžių) dantų pastą ir šepetėlį su minkštais šereliais.
  • Valykite dantis du kartus per dieną: ryte ir vakare. Kai vaikas pradeda tai daryti pats, stebėkite tol, kol įsitikinsite, kad viskas daroma teisingai.
  • Pasirūpinkite, kad vaikas valgytų šviežią ir sveiką maistą, svarbu vengti saldžių, rūgščių ir kitų dirginančių produktų.
  • Bent kartą per metus, o esant reikalui, ir dažniau, lankykitės pas gydytoją odontologą.
Kaip prižiūrėti vaiko dantis?

Jūsų vaikui išdygo pirmasis pieninis dantukas? Sveikiname! Kviečiame apsilankyti mūsų „Baltijos odontologijos centre“, kuriame dirbantys specialistai įvertins bendrą burnos būklę ir pateiks naudingų patarimų tolimesnei priežiūrai. Iki susitikimo!

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.