Cirkonio oksido protezai. Naudojant specialius dažus, karkasas gaminamas pilnos anatominės formos. Protezas atlaiko didelį krūvį (iki 1000 mPa), todėl neskyla, estetiškai atrodo ir nesukelia jokių alergijų (ypač gerai toleruojamas dantenų, įsriegus implantus). Tačiau šie protezai nerekomenduojami sąkandyje vienas priešais kitą dėl galimos įtampos implantams, taip pat cirkonis yra kur kas kietesnis už emalį, todėl galimi nudilimai.
Cirkonio oksido protezai su sluoksniuota keramika. Karkasas gaminamas mažesnio tūrio nei pats dantis, o likusi dalis formuojama naudojant keramiką. Kadangi cirkonio oksido medžiaga patvari, galima protezuoti tiek priekinius, tiek šoninius dantis ir jų grupes. Cirkonio oksido vainikėliai su sluoksniuota keramika labiausiai tinkami protezuojant ant implantų. Toks dantų atkūrimo būdas nesukelia jokių alergijų ir uždegimų bei užtikrina šypsenos estetiką.
Ličio disilikato keramika. Karkasas gaminamas pilnos anatominės formos iš ličio disilikato, norima estetika pasiekiama naudojant specialius dažus. Ši medžiaga yra itin stipri, užtikrinamas ilgalaikis rezultatas. Iš šios keramikos yra gaminamos laminatės, užklotai, pavieniai dantų vainikėliai, vainikėliai ant implantų, todėl nesikeičia spalva, neatsiranda pigmentinių dėmių, nereikia kasmet poliruoti.
Ličio disilikato protezas su sluoksniuota keramika. Karkasas gaminamas mažesnio tūrio nei pats dantis, o likusi dalis formuojama naudojant keramiką. Toks protezavimo būdas užtikrina šypsenos estetinį grožį bei patvarumą, todėl tokia restauracija yra ilgalaikė.
Sluoksniuota (porceliano arba stiklo) keramika. Tai yra viena iš natūraliausiai atrodančių ir estetiškiausių medžiagų, naudojamų priekinių dantų vainikėliams. Iš porceliano keramikos gaminamos dantų laminatės, kurios tausoja natūralų danties audinį (jos yra itin plonos, todėl pakanka nušlifuoti mažiau danties, kad tilptų restauracija). Koreguojant spalvą, formą ar siekiant paslėpti plombas, išgaunamas natūralus, patikimas bei ilgalaikis rezultatas.
Metalo keramika. Metalo karkasą padengiant keramika, išgaunami itin natūraliai atrodantys vainikėliai, kuriais galima protezuoti tiek priekinius, tiek galinius dantis. Be viso to užtikrinamas tvirtumas, didelio spaudimo išlaikymas kramtymo metu. Tačiau reikėtų būti atsargiems, kadangi metalo keramikos vainikėliai gali nuskilti, nusidėvėti kramtymo ar sukandimo metu, o sąlytyje su audiniais – sukelti dantenų uždegimus, spalvos pakitimus. Tokie protezai buvo gaminami prieš 10 ir daugiau metų, dabar jie jau kone egzotika, virstanti užmarštimi.
Akriliniai plokšteliniai protezai. Tai išimami protezai, kurie atstato prarastus dantis tiek viršutiniame, tiek apatiniame žandikaulyje. Nors pacientas gali kramtyti, šypsotis ir kalbėti, tačiau šie protezai nesustabdo alveolinio kaulo rezorbcijos, o tai gali sustabdyti tik dantų atkūrimas implantais.
Dalinis plokštelinis protezas su elastine baze. Šie išimami protezai nesukelia alergijos, tolygiai paskirsto spaudimą kramtant bei sulėtina burnos audinių atrofiją. Laikantis tinkamos higienos, protezo bazė nekeičia spalvos ir yra atspari cheminių skysčių poveikiui. Protezas – plonas ir lengvas, todėl puikiai prisitaiko burnoje.
Lieti metaliniai protezai. Šie vainikėliai, pagaminti iš metalo, tinkami protezuoti galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kuomet reikalinga patvari konstrukcija.
Vainikėliai ant implantų. Implantai yra pats geriausias sprendimas, kai trūksta vieno arba kelių dantų, kadangi jie atstoja natūralią šaknį ir stabdo kaulo nykimą. Šis protezavimo būdas apsaugo greta esančius sveikus dantis, o kramtymo svoris paskirstomas vienodai.
Protezai ant implantų. Šis dantų atkūrimo būdas yra taikomas išgyvenant bedantystę – įsriegus reikiamą skaičių implantų, žmogus jaučiasi tarsi su natūraliais dantimis. Laboratorijoje gaminamas dantų protezas būna iš cirkonio.
Išimami dantų protezai, fiksuojami ant dantų implantų. Netekus visų dantų, į žandikaulį sriegiami implantai, ant kurių fiksuojamas išimamas protezas. Dažniausiai yra naudojamos į implantus įsukamos specialios atramos, o ant protezo – įduba su gumine tarpine (dėl susidėvėjimo, tarpines reikia periodiškai keisti). Tokiu būdu užtikrinamas stabilumas, galimybė valgyti ir kalbėti be jokių rūpesčių, tačiau protezuojant implantus išimamu protezu, implantų tarnavimo laikas paprastai yra trumpesnis.