Dantų šalinimas

Vienas iš pagrindinių odontologų uždavinių – dėti maksimalias pastangas, kad būtų išsaugota kuo daugiau sveiko danties. Deja, bet kartais to padaryti neįmanoma, todėl tenka dantį šalinti. Taip nutinka, kai audinys būna negrįžtamai pažeistas arba traumuotas, retinuotas arba atsiradus protiniams dantims.

Dantų šalinimo eiga

  • Iš pradžių gydytojas odontologas įvertina bendrą Jūsų burnos ertmės būklę, padaro rentgeno nuotrauką ir sudaro tikslų gydymo planą.
  • Taikant vietinę nejautrą, greitais ir tiksliais judesiais pašalinamas dantis. 
  • Pacientui suteikiamos poprocedūrinio laikotarpio rekomendacijos. 
Dantų šalinimo eiga

Informacija po procedūros

Atlikus dantų šalinimo procedūrą, gali pasireikšti padidėjęs dantenų jautrumas, maudimas, tinimas ar kraujavimas – intensyvumas priklauso nuo operacijos sudėtingumo. Šie simptomai yra laikini, todėl po kelių dienų turėtų praeiti. Kol žaizda gyja, svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų: užtikrinti tinkamą burnos higieną, vengti kieto maisto ir, esant poreikiui, gerti skausmą malšinančius vaistus. 

Atmintintinė po danties traukimo procedūros

Rekomendacijos, kaip elgtis išrovus dantį.

Atsisiųsti
Atmintintinė po danties traukimo procedūros

Ar dantų šalinimas yra saugus?

Prieš atliekant dantų šalinimo procedūrą, pirmiausiai odontologijos specialistas įvertina bendrą paciento burnos sveikatos būklę ir užtikrina, kad procedūra būtų kaip galima labiau komfortiška ir saugi. Svarbus ne tik pats procesas, bet ir pooperacinis periodas, todėl reikia laikytis gydytojo rekomendacijų.

Ar gali būti komplikacijų?

Dažniausiai dantų šalinimo operacija praeina be jokių komplikacijų, tačiau kaip ir visur, esama retų išimčių. Kartais būna, kad atsirandus infekcijai, tęsiasi skausmas ir kraujavimas. Tačiau net tokiu atveju svarbu pasitikėti gydytoju odontologu ir laikytis skirtų rekomendacijų.

Kiek laiko trunka dantų šalinimas?

Dantų šalinimo procedūros trukmė priklauso nuo kiekvienos situacijos individualiai. Dažniausiai operacija trunka vos kelias minutes, tačiau jeigu atvejis sudėtingesnis, užtrunkama ir šiek tiek ilgiau: iki vienos valandos ar daugiau.

Kokios mitybos reikia laikytis po dantų šalinimo?

Pašalinus dantį, rekomenduojama laikytis specialios mitybos: pirmomis dienomis valgykite minkštos arba skystos konsistencijos maistą.

Kada galima sugrįžti prie įprasto gyvenimo ritmo?

Atlikus dantų šalinimą, į įprastą gyvenimą galima sugrįžti vos po dienos ar kelių, jeigu nėra jokių didesnių komplikacijų.

Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.