Profesionali burnos higiena

Tinkama burnos higiena, ne tik užtikrina malonų kvapą, bet ir apsaugo nuo dantų ir periodonto ligų bei palaiko gerą sveikatą. Kiekvienas turime skirti pakankamai dėmesio burnos higienai, subalansuotai mitybai, laiku gydyti dantų susirgimus bei atlikti jų prevenciją. Ant dantų paviršiaus iš maisto likučių ir mikrobų susidaro sunkiai matomos dantų apnašos, kuriose kaupiasi daugybė mikroorganizmų.

Šios apnašos ir išsiskyrusios rūgštys pažeidžia dantų emalį, dantys pradeda gesti, mikrobai, esantys ant danties paviršiaus, išskiria toksinus, kurie dirgina dantenas, sukeldami pakitimus.Dantų šepetėliu ne visuomet pavyksta gerai išvalyti dantis, ypač nešiojant implantus, breketus, dantų protezus ar tiltelius. Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro taip vadinami dantų akmenys. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas. Todėl gera burnos higiena yra ypatingai svarbi. Pagrindinė profilaktikos priemonė – tai profesionali burnos ertmės higiena.

Profesionali burnos higiena – tai procedūrų visuma burnos ertmėje – apnašų ir akmenų šalinimas, gydomųjų (fluoro ir kt.) preparatų aplikacijos bei dantų paviršiaus poliravimas.

Periodonto ligos

Periodonto ligos paplitusios visame pasaulyje. Jos kankina apie 90% žmonių. Iš esmės dantenų, periodonto ligos yra pagrindinė priežastis, dėl kurios vyresnio amžiaus žmonės praranda dantis. Tačiau ši opi ir paplitusi problema dažnai ignoruojama. Kartais todėl, kad nepastebima akivaizdžių ligos požymių, nes iš pradžių skausmas nejuntamas.Kitais atvejais į akivaizdų ligos požymį – dantenų kraujavimą – tiesiog nekreipiama dėmesio.Kai kurie žmonės mano, kad dantenų kraujavimas, valant dantis, įrodo sąžiningą dantų priežiūrą. Tai netiesa, nes kraujavimas – tai pirmas matomas rimtas dantenų uždegimo požymis.

Nekreipiant į tai dėmesio, vėliau, ligai progresuojant, dantys gali pradėti klibėti ir iškristi. Kad taip neatsitiktų, tik pastebėjus pirmuosius ligos požymius, t.y. jeigu valant šepetėliu kraujauoja dantenos ar yra paraudusios, patinusios, tuoj pat reikėtų kreiptis į specialistą – burnos higienistą, kad šis atliktų profesionalią burnos higieną – pašalintų mineralizuotas dantų apnašas, kurių neįmanoma nuvalyti dantų šepetėliu.

Periodonto ligos

Procedūrą atliekantys specialistai

Profesionalią burnos higieną atlieka didelę patirtį sukaupę ir aukštą kvalifikaciją turintys specialistai.

Šioje stadijoje liga yra grįžtamoji ir gali būti išgydyta, pradėjus taikyti individualios bei profesionalios burnos higienos procedūras.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti ne rečiau kaip du kartus per metus. Reikia nuolat rūpintis burnos sveikata ir pas specialistus lankytis profilaktiškai, o ne tuomet, kai skauda.

Procedūros eiga

Ilgametę patirtį turinti BALTIJOS ODONTOLOGIJOS CENTRO burnos higienistė vizito metu mielai paaiškins taisyklingą dantų valymo metodiką, parinks dantų pastą, skalavimo skystį.  Specialiais instrumentais, ultragarsiniu skaleriu bei oro abrazijos būdu, nuo visų dantų paviršių, taip pat po dantenomis bus nuvalomos kietos bei minkštos apnašos. Paciento pageidavimu valomų dantų sritys gali būti nuskausminamos. Šios procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu. Pašalinus konkrementus ir apnašas, dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, bei guminiais diskeliais su poliravimo pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, mažiau kaupiasi apnašų ir akmenų.

Ką reikia žinoti po profesionalios burnos higienos?

Rekomendacijos, kaip rūpintis savo burnos ertme pašalinus apnašas ir akmenis.

Atsisiųsti
Ką reikia žinoti po profesionalios burnos higienos?

Apnašų šalinimas su Air Flow

Air flow – vienas naujausių dantų apnašų šalinimo metodų su Kavo Prophy Pearls milteliais, skirtas greičiau ir veiksmingiau šalinti dantų apnašas, palyginus su įprastomis dantų poliravimo priemonėmis. Jis labai veiksmingas ypač sunkiai prieinamose vietose. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas, tausojant danties paviršių ir minkštuosius burnos audinius. Air flow – labai efektyvus metodas nuvalyti apnašoms, susikaupusioms dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo. Po procedūros matomas dantų spalvos pašviesėjimas bei būsite maloniai nustebinti natūralia šypsena, komforto bei švaros pojūčiu.

Savo šypseną patikėkite į profesionalų rankas

Norėdami atkurti prarastus arba pažeistus dantis, kreipkitės į „Baltijos odontologijos centrą“ jau dabar.